Jsem blogový časopis,
plný koní a poníků,
jsem časopis Poník,
pravý svět koňáků!

Listopad 2012

Představení...

30. listopadu 2012 v 22:30 | N.D.

Tímto čánkem bych se vám chtěla ředstavit...
Ahoj :)
Je mi 16 let a zde mě budete moci podivět pod pseudonymem N.D. což jsou inicíály mě a mého koně :)).
Koně jsou mou láskou už od nejútlešjího dětství, můj sen o vlastním koni se mi však splnil až teprve nedáno- k 15. narozeninám jsem dostala asvého vlastního koně.
Začátky nebyly zrovna dokonalé, ale přes všechny problémy, jsme se dostali tam, kde jsme teď. Měla jsem tu možnost učit se od několika českých horsemanů jako je např. Jiří Strejc, Katka Santarová a další a nesmírně si toho vážím!
Mezi mé jezdecké vzrory patří Esther Weber, nebo také uznávaný horseman Monty Roberts. Jinak obdivuji a uznávám Richarda Winterse, Chrise Irwina, nebo již zmíněného Montyho Robertse. Vzorem pro mne, ale nejsou pouze mediálně známí lidé, vážím si také těch, kteří se nepotřebují předvádět a ukazovat to, jak jsou úžasní...jsou to mí přátelé, lidé, kteří rozumí koním, někdy i více, než spousta populárních trenérů.
S mým koněm se věnujeme něčemu, co se naývá "Natural horsemanship," (volně přeloženo přirozená komunikace). Nevím, jak to přesně definovat, spousta lidí si pod "horsemanshipem" představí koně, který má na hlavně provazovou ohlávku, běhá za člověkem a umí si na povel lehnout, nebo se vzepnout, to komunikace s koněm není.
S mým pony, jsem se dopracovala až do k práci ve volnosti a jízdě na provazové ohlávce. Jinak kromě Dráčka máme také 9- ti letou klisnu Žanetu.

Miluju westernové ježdění, pro jeho uvolněnost a souhru s koněm a svého ponyho taky přiježďuji na western. V jezdectví považuji za nejdůlžitější souhru mezi koněm a jezdcem, to, aby ti dva, fungovali jako sehraným tým.

Ode mne si budete moci přečíst různé články o tom jak pracovat s koňmi a o komunikaci s nimi, snad se vám budou líbit...

Do ČP jsem se dostala přes mojí kamarádku, která už tady bohužel není, dostala jsem však nabídku psát sem články a takováhle nabídka se myslím, neodmítá a tak jsem jí s chutí přijala. :) Jinak můj Dráček je jmenovaný maskot Poníka :-)

Děkuji za přečtění článku. Více o mě a mém koni se můžete dozvědět na:
N.D.

Comeback

30. listopadu 2012 v 15:06 | Poník
Ahoj :)
no spíše bych měla napsat to typické poníkovské "Zdravím koňáku!" :D
Mám pro Vás hend několik novinek! Tak za prvé: je to tady...velký COMEBACK! Časopis Poník se o5 vrací na monitory Vašich počítačů!!!! :DD HURÁÁÁ SLÁVA! :))
Ale bohužel mám tady pro i jednu špatnou zprávu: opustila nás redaktorka Míša a tak je nás v naší redakci o jednoho míň, já jsem taková "náhrada" nebo jak to nazvat a ještě není zcela rozhodnuto, kdo tento časopis povede...no zatím to je ještě ve hvězdách :-)
Jinak chci poděkovat všem redaktorům za jejich snahu a krásné články, bez nich bychom to uričtě nezvládli ;-)
Čeká Vás spoustu nových článků, fotek, videí, takže budu rádi, pokud budete Poníka číst i na dále... moc mě potěšilo, že se můj poníček stal maskotem tohoto časopisu, uričtě má i on z toho hroznou radost :))
Budu moc ráda, pokud napíšete svůj názor na tento web. Nemusí to být nic dlouhého, stačí jen pár slov, co se Vám tady líbí nebo ne, ať víme co zlepšit. DÍKY!!
Se srdečným pozdravem,
Nela Drahnová