Jsem blogový časopis,
plný koní a poníků,
jsem časopis Poník,
pravý svět koňáků!

Srpen 2012

Překvapení na Islandu

8. srpna 2012 v 19:44 | Ivana
PŘEKVAPENÍ NA ISLANDU


Není to dlouho co jsme se s rodiči přestěhovali na Island .Původně jsem tu vůbec nechtěla !Ale nakonec se mi to začíná líbit.Minulý týden jsem navšítivila stáj s názvem Horonis.
Divila jsem se zvláštnímu názvu, ale když si tři slova oddělíte a domyslíte vznikne vám- Horses on Island- což v překladu znamená koně na Islandu.No dost už o stáji. Bavme se tu o zdejších lidech a koních.
Když jsem poprvé vešla do stáje, abych se seznámila s majitelem, dýchla na mě zdejší atmosféra. Ale abych vám řekla... vůně koní odsud je pořád stejná jako všude jinde, hih.
Majitel nebyl muž, jak sem čekala,ale moc milá mladá paní.Vlekla se za ní drobounká blonďatá holčička,asi její dcerka.
Mile mě přivítala a položila mi otázku: "Ty jsi ta co se tu teprve přistěhovala,že?Tak to mě těší.Já jsem Stefanie Bergerová, můžeš mi říkat Stef.Na stáji se objevuji často, také trénuji menší děti a dávám lekce.Ale více než semnou se budeš bavit s Alexandrou, ta je vedle.Zatím se měj."dořekla.
Já jsem ji jen stydlivě odpověděla: "Děkuji za přivítání,já jsem Jessie.Taky se mějte.A máte to tu moc pěkné!" Jen sem to dopověděla a utíkala dozadu,do šatny.Čekala tam Alex,je ji 14,jako mě.Už sem se sní seznámila přes internet předem,než jsme se vůbec přestěhovali.Přišla jsem na ní přes mámu,z ná se s její mamkou,což je super,taky hlavně její máma,nýbrž mamčina dlouholetá kamarádka Margaret, nám doporučila bydlení na Islandu,jelikož se také přestěhovali z Anglie.Takže její mámu znám moooc dobře,jen nechápu jaktože jsem o Alex nikdy neslyšela.Je taky ale pravda,že nás do Anglie,nikdy nenavštívila a nijak moc se o ní nemluvilo.Ani jsem se neostýchala,objaly jsme se a pozdravily se.Pak mi řekla,že má pro mě malé překvapení.Zavázala mi oči a někam mě vedla.Pak jsem se zastavily,byly jsme zřejmě venku před stájí,ale vyšly jsme jiným
vchodem.Pak mi rozvázala šátek a já sem se nestačila udivit! Předemnou stál u uvaziště překrásný béžový Islandský poník.Byl tak nádherný! Alex mě pohledem pobídla, abych šla k němu a usmála se.Já jsem se rychle rozešla a objala ho.Pak Alex dodala:"Toto je nyní poník o kterého se můžeš už navždy starat!"..Páni!Byla jsem v šoku!.Vždycky jsem si přála mít koně na péči.A pak jestě Alex dodala potichoučku: "A často se tu stává,že když se ti daný poník hodně zalíbí a Stef vidí,jak se o něj dobře staráš,dovolí ti ho koupit!A to třeba za malou částku!Ale musí být ustájen tady nebo maximálně kousek u stáje.Supr co?" .. Nestíhala jsem to všechno vstřebávat.Jen sem měla otevřenou pusu a dívala se na Alex. "Já vím je toho na tebe hodně.Tak jdi za Nubirem,to je jeho jméno.Říká se mu Ňubík.Nastroj si ho,věci k ježdění má támhle naproti.Čekám tě za deset minut na dvoře!Vyjedem si!" sotva to dořekla.
Byla byla jsem štěstím bez sebe.Vyčistila jsem Nubírka,rychle jsem se s ním seznámila a jak to tak vypadalo,má mě asi i rád !Po chvíli jsem ho nastrojila a vyjely jsme. Příroda Islandu je tak svobodná a krásná! Užila jsem si ten den nejvíc na světě.Myslím,že to bylo to nejlepší překvapení v mém životě!

KONEC.