Jsem blogový časopis,
plný koní a poníků,
jsem časopis Poník,
pravý svět koňáků!

Leden 2012

PONY PORADNA

27. ledna 2012 v 21:30 | Poník
PRO VŠECHNY PROBLÉMY TÝKAJÍCÍ SE KONÍ,
AŤ UŽ TO JE VÝCVIK, JEŽDĚNÍ ČI OŠETŘOVÁNÍ
TADY MÁME "JEDECKOU PORADNU"
KDE VÁM PORADÍ ZKUŠENÝ "KOŇÁK" Usmívající se

Více informací

22. ledna 2012 v 18:36 | Poník
Ahoj,
pro více informací o našich maskotech a o aktuálním dění klikněte na

Naprosto dokonalé!!

16. ledna 2012 v 19:38 | Poník

Vyjasnění :)

11. ledna 2012 v 15:09 | Poník
Ahoj,
Určite se Vám v hlavě honí moc otázek: Bude Poník končit nebo ne? Pozastavuje se??
Tak teď Vám to všechno ujasním..
Tak za 1, Poník nekončí :)
Za 2, Na spoustu jinýc blozích se můžete dočíst "blog se pozastavuje". I když je pololetí a všem nám jde o známky, my z Poníka budeme pracovat dál,abychom zbytečně nepřicházeli o čtenáře a neošizovali je Mrkající

Jezdecká sezóna 2011 na ČT4

11. ledna 2012 v 14:46 | Poník
V odkazu můžete vidět ohlédnutí za jezdeckou sezónou 2011. Mě tam ale chybí western...

Dánský teplokrevník

11. ledna 2012 v 14:36 | Poník
Dánský teplokrevník je příkladem koňských plemen vyšlechtěných speciálně pro moderní jezdecké účely, především pro drezuru, parkurové soutěže a military. Dánové mají dlouholetou tradici jako chovatelé koní: jejich první organizovaný hřebčín se datuje do čtrnáctého století. Niceméně trh s koňmi se v tomto století, a především v několika posledních desetiletích, značně změnil. V řadě zemí nekompromisní postup nechanizace přeměnil koně z hlavního dopravního prostředku na zvíře pro "volný čas".


Popis plemene --> Výška: 155,4 - 164,5 cm
Zbarvení: Mohou být všechny barvy Stavba těla: Výrazná hlava, dlouhý, dobře nasazený krk;pěkné plece s výrazným kohoutkem; svalnatý hřbet a bedra; dlouhá záď; silné nohy s dlouhým předloktím utvářenámi klouby a dostatečně pevnými kostmi

Zajímavosti --> Dánští teplokrevníci často vynikají v drezuře. Patrně nejznámějším dásným teplokrevníkem je
drezurní hřebec Matador, držitel stříbrné medaile na Světových jezdeckých hrách v roce 1990.


Na první fotce je hřebec Matador
A na druhé fotce je ukázána stavba těla

Doufám, že se Vám můj článek bude líbít. S Pozdravem Naty Feltová
:-)

Hřebčín

9. ledna 2012 v 16:36 | Poník
HŘEBČÍN

Sany a Anet vypadaly spolu opravdu pěkně.Kaštanová hnědka s širokou lysinou a tmavovlasá dívka se právě chystaly přejít do jiného chodu.V hřebčíně bylo již celkem ticho.Donna a Roberto-další jezdecký pár,vyjížděli ven,na luky. "Moc se k sobě hodí.Taky už bych chtěla vlastního koně" vzdychla Jane a poplácala černou kobylu,kterou právě čistila a z dálky pozorovala trénink. "Drezuru bych sice jezdit nechtěla,ale k některým lidem a koním to prostě patří.Ikdyž je tvoje kamarádka Sany spíš na parkur,rekreační drezura ji jde moc dobře.Však já se taky jednou dočkám a budu se učit novým cvikům!" zajásala. Kobyla frkla,požďuchla ji po rameni a žádala o mrkev ležící na zemi,na kterou kvůli krátkému uvázání,nedosáhla. "Jistě..." řekla a podala kobyle pochoutku.Když byla čistá,donesla fialovou,novou deku pod sedlo,nasadila ji a poté hned černé anglické sedlo.Upevnila podbřišník,nakonec dala uzdečku.Poto
m chvíli čekala na trenérku. "Jane,vem si Bazalu do kruhovky.Dneska žádná vyjížďka!" vykřikla. "To snad nemyslí vážně!Vždyť mi ji slíbila!A navíc nechápu proč ji říká Bazalo,je to přece ta nejlepší kobyla pod sluncem a zaslouží si,aby se jí říkalo Bazalko.Doufám,že na ten dnešní apríl se stane jezdecký zázrak!" zamumlala si a vedla kobylu v pravé ruce. "Apríl slečno Baumngatová!" řekla škládlivě trenérka. "Sliby já dodržuji a všem dnešním jezdcům,jsem také slíbila,že můžeme jet až na tří hodinovou projížďku a brodit se v řece.Tak si nasedni." usmála se. Jane se najednou všechna naděje na zázrak zase vrátila do obličeje. Stáhla třmeny,nasedla a pobídla kobylu zpátky k hřebčínu.Postavila se na trávník,kde se kobyla mohla zlehka napást.Po pěti krátkých minutách se z hřebčína vynořilo asi devět dalších jezdců.
"Jedeme!" vyhrklo z trenérčiných úst. Vydali se směrem k polím.Tam se ok
olo skvěle cválalo a pod nedohledem i tryskalo. Koně dnes moc neposlouchali,ale měli chuť do běhání a to je vždy dobré.Když skončili pole,navazovaly louky.Tam se běhalo ještě lépe.Když trenérka řekla,že se může nacválat,samozřejmě počítala s tím,že začneme se závody.Dva,nebo tři páry se daly do řady,během dvou minutek a někdo vykřikl "Tři,dva,jedna..teď!" a jelo se až na konec další louky.Kdo vyhrál,ten byl většinou pozván v hřebčíně na pohár.Tohle Jane milovala.Tu svobodu,tu zábavu.Když se blížila řeka,těšila se na to,až si schladí nohy,z teplého sluníčka.Samozřejmě ta kobylka.Po třech hodinách a půl,se jezdci vrátili domů.Odsedlali koně,vyčistili,osprchovali od potu a případně se jim ještě věnovali,tím,že je drbali na zádech a nebo je zavedli do výběhů,nejbližších od hřebčína.Byly sice pro návštěvní koně,ale občas to nevadilo.Potom si Jane sedla se svou partou kamarádů na pohoštění,na který byla zvána,po šťastném vítězství.
"Já sem říkala,že vás převálcuju!" zažertovala.
Celý den ji pak uběhl rychle a těšila se na zítřek.Protože vždycky když je s koňmi,tak má dobrou náladu a zvlášť v tomto jarním měsíci.

Kůň s netradičním jménem

9. ledna 2012 v 16:34 | Poník
Ahoj,
koně se můžou jmenovat různě,ale víte,že existuje jeden,který se jmenuje Merry Christmas?
Jezdí ho Rene Tebbel a tohohle koníka můžete vidět jen v Německu. Je to opravdu netradiční jméno a tady je fotka koníka!

Josef Váňa v České televizi

8. ledna 2012 v 17:15 | Poník
Sedmého ledna v 20.hod jsme mohli vidět Josefa Váňu v České televizi v pořadu Trumfy Miroslava
Donutila. Byl tam společně s Karlem Gottem.
Vyprávěl o svém snu,když byl v klinické smrti,o Železníkovi,Paramonovi a hlavně Tiumenovi. Samozřejmě se nezapomněl zmínit o Velké,o svých vítězstvívch a plánech do boudoucna.
Moc pěkný rozhovor!

Bára Tomanová

3. ledna 2012 v 15:24 | Poník
Bárbora Tomanová,dcera dvou právníků,Petra a Renaty Tomanových- Studovala na Prague British School,no jako škola není zrovna nejlepší. Na koně se posadila poprvé ve 12 letech A hned po třech měsících dostala svého prvního koně-Colomana. Byl to špičkový kůň pro začínající jezdkyni a ještě k tomu hřebec. Spousta odborníků naprosto vylučuje kombinaci začínající jezdec-špičkový kůň-hřebec. Ve většině případů jezdec koně zkazí,nebo si spolu nerozumí. Ale Barbora se přeci jen nějak dostala od úplného začátečníka dál,prokousala se základními stupňi až do ST,to vše ale s pomocí špičkových parkurových trenérů jako je Martin Šoupal a Roman Drahota. Ale přeci jen s tak dobrým koněm jako je Coloman,bylo jasné,že bude vítězit.
A pár měsíců po té dostala Bára k Vánocům druhého koně,saského teplokrevníka Kohena. Kohen prý nebyl dobrý parkurový kůň ale dobře se umístil ve Zduchovicích a na DJCJC.
Ale Bára nezůstala pouze u těchto dvou koní. Stala se majitelkou také hříběte Cinderelly,kterou z neznámých důvodů prodala a z které má hříbě Big Suprise.
Dále měla také vraníka Everdena,moc pěkného a moc dobrého parkurového koně,kterého ale nezvládla(ne každý kůň a jezdec si rozumí) a vrátila ho tam odkud ho měla-k Monice Cigánové na Slovensko.
Pak si ale jeli pro dalšího šimla,tentokrát holštýna a tím byl Careful,také od Moniky Cigánové. A Carful se stal nejlepším z jejích koní...
A jak čas plynul dál,Bářinou posilou se stali další koně-Clark 12,se kterým se zúčastnila ME. Ani s Clarkem si moc ze začátku nerozuměla,ale všechno to jsou dobří koně.
Jejím dalším koněm byla My Fair Lady(Adéla),krásná bělka také od Moniky,ale tu Bára před necelými dvěma lety prodala slečně Šoupalové. Nevím proč,když už měla vyskákáno ST. Možná chtěla Bára lepšího koně a Adélka pro ní asi nebyla dost dobrá,říkala,že je moc náladová.
Ještě musím také podotknout to,že Bára má velmi dobré trenéry; Romana Drahotu,M.Šoupala a J.Pecháčka,Kennetha Clawssona a účastní se stáží v Německu.
Ale v roce 2008 jsme mohli vidět jak to vypadá když Bára skáče na cizím koni,když měla od Aleše Philadelphii nebo když jela na Helpovi.
Když jsem takhle pročítala komentáře k různým článkům na internetu,dozvěděla jsem se,že Bára není zrovna moc milá a že si na koni jen vozí zadek,neumí ani jezdit a tak musí své koně jezdit na pelhemu,poněvadž je ani neudrží,že pochází z bohaté rodiny,je rozmazlená a že bez svých koní by tam kde je nikdy nebyla. No alespoň vidíte kolik se toho člověk o někom dozví s internetu! :)
Já jsem Báru nikdy neobdivovala,jako spousta holek z Pony clubu,ale nevadila mi a pokládala jsem jí za dobrou jezdkyni a připadala mi sympatická,ale holky z tábora na Zmrzlíku mi o ní řekli něco jiného...
Jedna nejmenovaná kamarádka s ní byla na závodech a byla úplně jiná,než za jakou jí všichi mají a byla úplně jiná než jakou jí můžete vidět na jejích videích na streamu.
Všem co tam s ní byli jen poroučela,zejména své ošetřovatelce Hance,která za ní musela dělat všechno,musela jí připravit koně,Bára si tam k němu jen přišla a na toho koně prý ani sama nevylezla,musela jí tam Hana vyhodit.
A na Nové Americe ani nevyváží kolečka z hnojem...Když jsem byla v tom jejich obdchodu DJ tak mi tam něco spadlo na zem a když jsem poprosila Báru ať mi to zvedne,uraženě řekla: "Od toho jsi tady přeci ty ne?!"- Cituji z komentářů o Báře. Já jí tedy v Danceandjumpu viděla už víckrát,jejich obchod je dobrý,lidé poradí a Bára mi tam poradila taky. Nevím teda jestli to byla přetvářka,jak o ní hodně lidí tvrdí,ale byla milá a poradila.
Ale kámoška mi říkala,že když tam byla nakupovat i hned jen co vešla tak k ní přiběhla prodavačka a cukrovým hlasem jí řekla: "Dobrý den,co si přejete?!" Připadalo jí to takové vtíravé a vlezlé...ona vlastně ještě ani pořádně nevěděla pro co jde(zvažovala jestli si má koupit novou helmu a šla po mazání na kopyta) a ihned se na ní "vrhne" prodavačka.
Nechci na Báru sypat všechnu špínu,já jí osobně neznám,jen píšu co jsem o ní slyšela,no možná ty komentáře nemusí být zrovna pravdivé.
No,myslete si o Báře co chcete,ale pravda je to,že nikdy neseděla na průmerném koni,na závody má vždy jen ty špičkové. Já jí v tomhle neobdivuju. Znám totiž lidi co dokážou z průměrného koně udělat špičkového koně.

Dašlím Barbořiným koněm se stala klisna Sorceress. A jaké má Bára šance pro rok 2012?
No Coloman je v důchodu,takže v úvahu spočívají pouze Clark 12,kterému je 13 takže by ještě mohl být v kodici,také Careful třináctiletý,Kohen nevím nevím v DJCJC byl dobrý,ale je moc mohutný. Klisna Sorceress je devítiletá a nezkušená a Big Suprise je mladý a nezkušený tak od něj nikdo asi zatím žádné zázraky nečeká.

Udělejte si o Báře obrázek jaký chcete. Je to Vaše věc co si o ní budete myslet,já jen napsala něco o někom,kdo má tolik obdivovatelů,ale také rivalů.
Já se o parkurové ježdění nezajímám ani s mým koněm parkury neskáču,ale v jezdecké společnosti se pohybuji a mám dost takovýchto známostí.
Báře ale přeji hodně úsěchů!

Jak na Nový rok...

1. ledna 2012 v 20:00 | Poník
Zdravím Vás vážení a milí koňáci :)
tak jsme zase zpět a rozhodli jsme se,že do našich řad redaktorů příijmeme i další nováčky :) No nemusíte být zrovna začátečníky v žurnalistice,ale do našeho redaktorského týmu se můžete jistě přidat :)
A co musíte splnit?
PODMÍNKY PŘIJETÍ:
  • Zašli na náš mail: c.ponik@stream.cz pár řádků o osobě( prostě a jednoduše se představ :))
  • Hledáme pouze takové redaktory,kteří budou spolehliví,milí a pracovití
  • Hledáme pouze blázny do koní! :)

BAVÍ TĚ FOTIT NEBO PSÁT ČLÁNKY??!

PŘIDEJ SE A STAŇ SE REDAKTOREM BLOGOVÉHO ČASOPISU O KONÍCH....ČASOPISU PONÍK