Jsem blogový časopis,
plný koní a poníků,
jsem časopis Poník,
pravý svět koňáků!

Říjen 2010

Podzimní vyjížďka

22. října 2010 v 21:49 | Poník
                                   22.10.
Dnes jsem byla na koních,cválali jsme,klusali,cvalík v pohodě,jenom Batynka mi nechtěla dát zadní kopýtko a pak vykopala. Ale já jí miluju<3 je to moje l<3ska největší....zlato jsi v mym <3....:o)

Nebojte...

20. října 2010 v 21:41 | Poník
Nebojte...fotky koníka....určo zveřejním....=)

Deník koňáka I.

18. října 2010 v 20:05 | Poník
Ahoj. Jmenuji se...nezáleží přeci na jméně,říkejte mi třeba Koňařka. Je mi 13 let a samozřejmě miluju koně a jako všichni koňáci i chci vlastního poníka.
Jenže co je to vlastnit poníka? Mít ho...rozhodovat o jeho životě...kůň ale v dnešním světě v podstatě nemá žádná práva...já bych se ale k svému poníkovi chovala jinak...Preferuji přirozenou komunikaci a westernové ježdění,mám ráda venkovní ustájení.
Teď se ale starám o remonta.
 Tady je pár zápisků z mého deníku...

                                                                                   16.října 2010
Dneska jsem byla zase za Dustym. Dust je půlroček plemene slovenský teplokrevník,ale nejhorší na tom je,že není můj,starám se o něj jedné známé.
Dust neumí nic. Má ale rád hřebelcování a při tom jediném klidně stojí. Není však nijak agresivní nebo útočivý,jen hodně zvědavý:-)
Při opravě stáje musel všechny šrouby přezkoumat :D.
Dustyho jsem vodila,ale byl jako blázen a na vodítku šílel. Vyhazoval a skákal. No co,snad se časem uklidní...
Máma mi říkala,že mi koupí koně až za rok,než teta oplotí další pastviny. Pfff,tak dlouho se mi nechce čekat:)...držte mi palce ať to zvládnu,koníka už mám u jednho pána,teď jenom musím čekat,než se to všechno udělá.

ponx club

13. října 2010 v 20:02 | Poník
Ahoj koňáci,
chcete se stát členy Pony clubu? Nejlepšího knižního klubu prom koňáky? ANO,tak napište!

Milujeme dostihy!

11. října 2010 v 15:46 | Poník
Zveřejňujeme fotky z Velké...
borec vana

Legenda opět vítězí!

10. října 2010 v 21:54 | Poník
Tak co koňáci,
taky jste tak napjatě očekávali začátek Velké! Já ano! Moc jsem fandil všem mým koňským kamarádům a přál jsem žokejům hodně štěstí. Ale nejvíce jsem to vítězství přál té krásce Sixteen=). Dokázala,že je fakt bezvadnán koblka 1 a 3. místo,je úžasná stejně jako Registána. Samozřejmě stejně jako i ostatní koníci ve Velké,ty co vyhráli nebo ti co prohráli.
Ale výsledek je tady! Pan borec Váňa předčil všechny žokeje velikány a dokázal,že ve sportu nerozhoduje věk. Byl to mimořádný  dostih. Navíc se,žádný koník nezranil a tak vše proběhlo bez problémů.
Nakonec moje oblíbenkyně Six zkončila 3.ale i to je báječné! 2. Amant Gris s Marekm Stromským.kterému se jeho minulá Velká nepovedla  a 1. Mr. Josef Váňa! Samozřejmě před panem Váňou smekám,ale musím přizant,že mám respekt i u pana Bartoše.
Všichni koníci byli skvělí a Tiumen je fakt jednička!

Zde je malý s vítězem malý rozhovor=):
Tak co jak se po dostihu cítíš?
Cha! Jak asi?! Skus si uběhnout 6900 metrů...
Jasně,chápu Tě šampione. Jaké to je být slavný?
Slavný? No...já přece nejsem slavný! To je Železník a ještě je tady Registána a další,ale přece jenom si mě už budou lidi líp pamatovat,ale nějakejn kůň je i Sixteen...
Co tví koňský kamarádi?
Mno...na dráze jsme přece rivalové:D. Ale s většinou koní se vidím jenom na dostizích,takže se s nima nesihnu ani zkamarádit=(.
Aha. To je smůla a co Tvůj žokej?
No,pan Váňa je fakt třída! Má klidný ruce a je poznat,že už toho najezdil hodně. Pardubickou zná jako svý boty a tak případně ví jak se z nějakýho toho karambolu dostat. Taky si spolu rozumíme a tak pozná,jestli ještě můžu nebo zda ne.
Jaký byl Tvůj dostih?
Byly to nervy! Ale Velkou už jsem jel,tak jsem věděl tak co od toho můžu čekat a vítězství si užívám plnými doušky.
Co bys popřál našim čtenářům nebo svým koňským kolegům a jezcům?
Tak předevšim bych chtěl poděkovat všem mým fanouškům,za to,že mi drželi pěsti,pak samozřejmě ošetřovatelům a dalším...jezdcům přeju hódně úspěchů a ať se hned po prvním neůspěchu nevzdávaj! A nakonec čtenářům...Poníku,víš,že jsi asi první časopis co udělala  rozhovor s koňem? :-) Drazí čtenáři,čtěte dál Poníka,to je pravý časopis o nás koních a nezapomňte napsat komentář!

(Ne)máme rádi zvířata!:hlásí celebrity!

8. října 2010 v 21:35 | Poník

Z TĚHLE LIDÍ SE MI DĚLÁ ŠPATNĚ!!!!!!!!!!!!


Lady Gaga si udělala kabelku i šaty z masa....nepřidpadá vám to jako extrém a co bude následovat dál?...??? To je nějakánová móda???!!!
blbá trapka
magor
Tahle zpěcačka má fakt nehorázné chování,ještě k tomu jí podá Cher-zapřísáhlé vegetariánce.

Ozzy Osbourne- před koncertem ukusuje netopýrům hlavy. Tohle že má být projev mužnosti? Zabít  nevinné zvíře????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tihle a další lidé to v hlavě fakt nemají v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Koně v televizi

7. října 2010 v 21:30 | Poník
2. a 4. října jsme mohli na Eurosportu vidět FEI Jezdeckéých her z Lexingotonu(pro upřesnění Lexington se nachází v Kentucky a je to nejznámější dostihové nebo celkově "koňské" město).
5.10 jsme mohli ma ČT4 vidět Český skokový pohár s naší Českou účastnicí Barborou Tomanovou.
7.10 jsme si mohli na čtyřce zavrzpomínat na Pardubice za dob Železníka a Registánky,při těch vzpomínkách jsem skoro brečela=).
Pak nás samózřejmě Česká televize nezapomněla pozvat na Velkou Pardubickou,která se běží už tuto neděli. V soobtu se můžene podívat na St.Leger a v neděli nás čeká úžasných 6.hodin z Pardubic.

Koníčci se také objevili v televizní reklamě na Lidl,kde byl černý drezúrák :-). Konečně se v nějaké reklamě ten koníček obevil=).
Pak mě rozesmála reklama na Velkou na jedničce. Pan Váňa si na ní čte televizní program a diví se,že Velkou nedávaj na jedničce,ale na čtyřce,pak se tam objeví jeho synek a pan veleúžasný Bartoš.
Tato reklama mne pobavila.
Tak doufám,že se v televizi obejví ještě spoutu koní a takovýhlech podobných reklam.

Pak tady mám ještě něco z Velké Británie. Samozřejmě jsem tuhle koňskou velmoc nemohl nenaštívit
Pobavila mne pro změnu reklama na omáčku. Rodina sedí u stolu a jedí ze starého hrnce a otlučených talířů cosi. Pak se tam zjeví tlustý pán v baletní sukýnce :D a mávne hůlkou a mají tu úžasnou omáčku.
A holčička řekně:"A dostanu i poníka?". A u stolu se objeví malý běloušek.
podkova

Pro redaktory

4. října 2010 v 19:52 | Poník |  Z redakce
Ahoj redaktoři,
teď jenom v rychlosti všem se omlouvám za zpoždění s zasíláním Poníků...je toho na na nás moc=).
Ještě tu mám pro Vás jednu smutnou zprávu:Poník bude vycházet každé tři měšíce. Opravdu to naše dvě redaktorky nesthají.
Prosíme naše redaktory o ztrpení.
                       Moc moc Vám děkujeme.
                                      Redakorky

Koně jako zvíře nebo stroj?

1. října 2010 v 21:08 | Poník
V dnešní době se čím dál častěji setkáváme s tím,že lidé považují koně a poníky jako stroj,který musí pořád pracovat...jak tomu bylo v dřívějších dobách. Šlechticové a šlechtičny využívali koně pouze na přepravu buď v sedle nebo v kočáře,vojáci na nich jezdili do válek kde je nutili běžet proti nepřáteům. A teď vezměte si k srdci dneší  dobu...
Dnes se sice koně stali "víc" než jen "dopravním" prostředkem,ale naším společníkem a už nám neslouží k potravě. Ale i přes to,že jsou teď koně nedmyslitelnou součástí  našeho životamještě pořád je někteří (nejenom) parkuráci využívají jako stroje. Jezdí na nich více než je dovoleno a taky každý týden jezdí na dovolenou.
Teď jmenuji jednu nejmenovanou dívku,která se účastní parkurů...
Má bohaté rodiče a tak si může dovolit všechno!
Nedávno jsem četla v jednom koňském magazínu tuto větu: "Za mé vítězství děkuji mému úúúžasnému trenérovi a taky rodičům,že mi koupili mého desátého koně!"
Tahle holka je pyšná,narcistická a dělá ze sebe hbvězdu,ale ona vyhrává jen proto,že má tak špičkového koně!
Jneže jsou to hlavně parkuráci  co koně využívají jako stroje. Westerňáci je maj jako kámoše co pohodově jezdí krajinou proto se věnuji westernu.

Jenže je to hlavně Anglie co má koně jako stroje. Jenže i koníčci jsou živé bytosti!  Oni také cítí,žijí a vnímají...