Jsem blogový časopis,
plný koní a poníků,
jsem časopis Poník,
pravý svět koňáků!

Srpen 2010

Tábory

30. srpna 2010 v 15:15 | Poník
Prázdniny jsou poměrně u konce,škola se blíží a já věřím,že jsi určitě tento rok zavítala  na nějaký ten koňácký tábor...Je jich opravdu hodně,takže má člověk z čeho vybírat...

Tábory jsou v každém kraji naší republiky. Ať to jsou westernové tábory nebo anglické,vždy si tam  dobře zajezdíš. Potkáš nové přátele a taky se něčeho nového přiučíš,samozřejmě získáš spoustu nových zkušeností...

Ráno:

Budíčky bývají mezi 7-7.30 hodinou ranní. Přibloýně v osm hodin je snídaně.
Po snídani se jde pro koně nebo mívají některé skupiny "ranní službu",což znamená příprava svačiny apod...
První trénink se jezdí 45-60 min. První den se  s koníky zatím jen seznamuješ,tak nebuď smutná pokud pojedete pouze krokem.

Po obědě:

To samozřejmě nastvává polední klid,který přibližně trvá 60-90 min. To je volný čas pro Tebe zajít k ohradě za koníky a trochu si s nimi pohrát:-). Nebo si můžeš popovídat s kamarádkou či si zahrát nějakou hru...

Odpoledne:

To je pravý čas na táborové hry(přetáhování lana) nebo vyjížďky. Každý tábor si na tento čas připraví vlastní program.

Večer:

To se můžete učit teorii nebo rozdělat oheň táboráku,nebo se připravit na strašidelnou stezku...POZOR!!! Ne všechny tábory mívají stezku odvahy poslední noc!!! :-)
nvob

Pro všechny čtenáře

28. srpna 2010 v 17:58 | Poník |  Z redakce
Drazí a milí čtenáři,
tak se zas  k Vám vracínme,nabití energií z krásného týdne plného koní. Jsme rádi,že jste i přes prázdniny na Poníka nezapomněli a užívali jste si ho plnými doušky.
Veškeré Vaše rubriky budou zkopírovány do nové rubriky Rady a dotazy do,které budete moci psát otázky týkající se koní nebo Poníka.
Byli bychom velice rádi,kdyby jste je psali na náš mail,abychom Vám mohli automaticky odpovědět.
                      Děkujeme,
                           tým redakce Poníka

Pro čtenáře

13. srpna 2010 v 20:35 | Poník
Drazí čtenáři,
jsme moc rádi,že jsme se díky Vám mohli dopracovat až na tištěného Poníka! Patří Vám veliký dík a byli bychom velice rádi kdyby jste se na "papírovém" Poníkovi podíleli. Je to dost náročné a tak Vás celá redakce žádá o trpělivost se zasíláním Poníků. Především bychom uvítali solidaritu a kladné ohlasy na první číslo. Jak jistě víte,všechny Vaše připomínky,postřehy, dotazy,ohlasy,ale i nespokojené komentáře pište na náš mail. Budeme moc rádi když nám budete pomáhat s zdokonalováním časopisu. Můžete také přispět se svým článkem nebo povídkou a napište zda ji budete chtít vytisknout nebo zveřejnit na webu.
Také Váš žádáme o shovívavost v případných neschodách nebo nedokonalostech v prvním vydání. Poník se bude vyvíjet a časem i ty nejmenší "mouchy" vylepšíme.
Těšíme se na ohlasy prvního čísla!
                    Redakce Vám přeje příjemné počtení.

Poník vychází

12. srpna 2010 v 22:37 | Poník

JE TO TADY!

Tak už jste se konečně dokčali! Tištěný Poník je tady!
Naleznete v něm spoustu zajímavých článků,obrázků,fotek a vtípků. Také uvidítě tvář tajemného Poníka!
Poník bude výcházet 1x za měsíc,ale bohužel není v našich silách,aby se do něj vešlo všechno.
Naše stránky tady budou pořád,takže nebuď zklamaná pokud se tam neobjeví Tvůj článek. Kapacita tištěného Poníka je omezená,ale věř,že i přes to je plný zábavy. Užiješ si s ním určitě pěkné chvíle a nezapomeň nám napsat jak se Ti líbil! :-)
pony

Každý má svůj sen...

9. srpna 2010 v 20:36 | Poník
Znáte to. "Ne, poníka ti opravdu nemůžeme koupit,je moc drahý!..."
Dej tenhle článek přečíst svým rodičům,pokud máš stejný problém...Co je na tom tak těžkého?

4. srpna 2010 v 21:28 | Poník

Časopis Poník se už dlouho zaobírá tématem proč nechtějí rodiče koupit dětem koně,nebo alespoň poníka...
Sice nevím co je v hlavě dospělých,ale jasné je,že žijí v době neandrtálců. V dnešní době se dá poník koupit za slušnou cenu,poněvadž cena poníka od deseti let klesá.
Dobrý poník se dá koupit i za 10-15 000 Kč.  Koupit koně staršího deseti let pro mírně pokročilé dítě je přímo ideální,může s ním i závodit,poníci jsou na svém vrcholu od sedmi do dvanácti let.
Častým problémem je cena,na kterou rodiče často přihlížejí. Pak nechtěně kupují "zajíce v pytli" poněvadž koně za lišácké ceny jsou podfuk.
Ano řeknete si: Co je na tom tak těžkého?! Ale odpověď je jednoduchá. Vygooglujte nějakou nejbližší stáj,vše omrkněte.

                        ***
Jestli jsi se seznámila s režimem stáje,víš co vlastnictví obnáší:starostlivost,ale především hodně a hodně zábavy,přátelství a lásky. Neřiď se pořekadlem: u koní je 90% práce,10% zábavy,vše ber s humorem(kromě nemocí koní).
Můžeš třeba na výpomoc povolat kámošku,nebo mladší ségu,která buden makat až do modra za svezení. Nebo vylep na školní nástěnku: Hledám pomoc u koní,a tvůj kontakt.
Koně nejsou jen dřina a úmorná práce jak si všichni představvují...

Problém s penězi:

Tohle je dost důležité tak nad tim jen tak nemávni rukou!
Bydlíte v bytu na sídlišti,máte starý nábitek,každou korunu šest krát obracíte a ty si připadáš jako outsider světa,když nemáš mobil? Asi nemáte zrovna "nabité kapsy"k prasknutí a na poníka nemáte peníze.
Tady je pár rad:
  • Zeptej se rodičů,třeba by mohli vybrat z účtu nebo uzavřít půjčku,nebo slib,ať Ti odeberou půlku z kapesného,napiš na krabici úspory na koně a házej do ní peníze. Pořádně jí zalep,abys odolala příp.pokušení.
  • Nebo si šetři sama. Můžeš třeba vypomáhat někomu na zahrádce,sousedům umýt auto,vyvenčit psa babičce. Nebo si najít brigádu,pokud Ti je více než patnáct.
  • Zapoj kámošku! Máte společné zájmy? Spoj se s ní a dohodňete se na tom,že si poníka koupíte na polovic.Ale pozor,aby jste se vyhnuly budoucím hádkám,předem napište smlouvu,kterou každá podepíšete.
  • Udělej bazárek. Prodej pár slušných knížek na internetu,upeč dortíky a ty pak prodej za symblickou cenu kámoškám.
RISK:
-Máš zámožného strýčka? požádej ho o pomoc,zda by Ti přispěl.

Už víš jak na to,tak jsi di za svým snem,
hodně štěstí s poníkem!